O nás

Materská škola Dedovec 1747, Považská Bystrica sa uznesením Mestského zastupiteľstva od 01.01.2024 stala Elokovaným pracoviskom Materskej školy, Železničná 74, Považská Bystrica.

V budove sa nachádzajú 4 triedy, v ktorých sú deti vo veku 2 - 6 rokov. V materskej škole je zamestnaných 16 pracovníkov, z toho sú 8 pedagógovia, 7 nepedagogických pracovníkov. Dve pani upratovačky, jedna pani upratovačka, ktorá zabezpečuje chod práčovne, pán školník - údržbár - kurič , tri pani kuchárky a pani vedúca školskej jedálne zabezpečujúce prevádzku školskej kuchyne a jedálne.

Vedúcimi pedagogickými zamestnankyňami v Elokovaných triedach na Dedovci sú: zástupkyňa riaditeľky MŠ Zuzana Beniatková a zástupkyňa riaditeľky MŠ Monika Klimoszková.

Elokované triedy na Dedovci sídlia v typizovanej pôvodne 5-triednej budove pozostávajúcej z dvoch pavilónov navzájom prepojených hospodárskou časťou.
Súčasťou budovy je veľká spoločenská miestnosť, telocvičňa, sauna, bazén, práčovňa, samostatná plynová kotolňa, priľahlý školský areál s detským ihriskom a malými športoviskami.

Každá trieda je vybavená počítačom a digitálnymi hračkami. Všetky triedy sú vybavené hračkami a didaktickými pomôckami, ktoré umožňuje spájať detské spontánne činnosti s cieľavedomou prácou a učením.

Blízke okolie /les, potok, mierny svah/ umožňuje priame pozorovanie prírody a uskutočňovanie sezónnych činností.

Realizujeme projekty, ktoré smerujú k celostnému rozvoju dieťaťa so zreteľom na nonkognitívne spôsobilosti, v ktorých je obsiahnutá aj výchova k zdravému životnému štýlu v jeho telesnej i duševnej oblasti, k utváraniu a rozvíjaniu komunikácie v materinskom jazyku.

Výchovno-vzdelávaciu činnosť realizujeme podľa vypracovaného školského vzdelávacieho programu s názvom: Kamaráti Maťka, Kubka a Dedováčika. Uvedený školský vzdelávací program vychádza zo Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách, ktorý určuje základné požadované spôsobilosti pre predprimárne vzdelávanie a vychádza z humanistických princípov v predškolskej výchove a vzdelávaní.

A - Triedy: prízemie - II. trieda

poschodie - I. trieda