PLENÁRNE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Vážení rodičia,

v stredu, 11.09.2024 o  15:15 hosa v jedálni našej MŠ uskutoční PLENÁRNE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE.

Účasť je nutná, aby vám neunikli dôležité informácie týkajúce sa Vašich detí.

Rodičovské združenie môže trvať dlhšie, než je prevádzka MŠ, preto Vás prosíme, aby ste zabezpečili vyzdvihnutie vášho dieťaťa z MŠ do 16:00.

Ďakujeme za pochopenie.

PREVÁDZKA EP DEDOVEC OD 1.9.2024

Vážení rodičia,

dňa 2.9.2024 naša škôlka opäť otvára svoje brány pre všetky svoje detičky, preto prosím venujte pozornosť nasledujúcim organizačným pokynom:

Nové detičky, ktoré k nám zavítajú po prvýkrát prídu o 8:30 hod. do príslušnej triedy (zoznamy nájdete na dverách). Deťom prosím prineste papučky a náhradné oblečenie. Ďalšie pokyny dostanete priamo na triede od pani učiteliek.

Detičky, ktoré našu MŠ už navštevovali prichádzajú v bežných prevádzkových hodinách ako je zvykom.

Tešíme sa na Vás a do nového školského roku Vám prajeme veľa síl a energie.

PREVÁDZKA MŠ DEDOVEC POČAS ŠKOLSKÝCH LETNÝCH PRÁZDNIN

Vážení rodičia,

v čase školských letných prázdnin bude Materská škola Dedovec v prevádzke nasledovne:

1.7. - 2.8. 2024 prerušená prevádzka MŠ

5.8. - 28.8. 2024 obnovená prevádzka MŠ pre prihlásené deti

30.8. 2024 prerušená prevádzka MŠ

Deti počas mesiaca august budú rozdelené nasledovne:

Deti z 1. triedy (horná) budú spojené s deťmi v 2. triede (dolná).

Deti zo 4. triedy (horná) budú spojené s deťmi v 3. triede (dolná).

Deti prihlásené do MŠ Dedovec z iných MŠ budú sústredené v 1. pavilone v hornej triede - 1. trieda - prípadne podľa situácie sa informujte v dolnej triede.

Pred nástupom je nutné, aby bol uhradený poplatok za MŠ (číslo účtu nájdete v sekcií poplatky). Pre deti z iných MŠ platia informácie, ktoré dostali prostredníctvom mailu.

LETNÉ PRÁZDNINY

Vážení rodičia,

v termíne do 07.06.2024 budeme zisťovať záujem o prevádzku MŠ Dedovec počas školských letných prázdnin rodičov detí, ktoré navštevujú našu materskú školu Dedovec individuálne na jednotlivých triedach podľa harmonogramu prevádzky MŠ. Harmonogram prevádzky MŠ nájdete v každej šatni jednotlivých tried.

V termíne od 10.06.2024 do 14.06.2024 si individuálne formou mailovej komunikácie môžu nahlásiť rodičia detí z iných materských škôl v meste záujem o pobyt dieťaťa v našej MŠ Dedovec.

Mail, na ktorý prihlasujete deti v prípade, že Vaše dieťa navštevuje inú MŠ v meste PB: msdedovec.prazdniny@gmail.com.

V maily uveďte meno a priezvisko dieťaťa, kmeňovú MŠ, ktorú dieťa navštevuje a termín od kedy do kedy máte záujem, aby vaše dieťa MŠ Dedovec navštevovalo.

Žiadame Vás, aby ste dodržiavali uvedené termíny, žiadosti, ktoré prídu mimo termín nebudú akceptované. Ďakujeme.

Zápis detí do materskej školy Dedovec 1747 na školský rok 2024/2025

Prihlášky do MŠ sa podávajú v termíne od 01.05.2024 do 24.05.2024 na predpripravenú prihlášku, ktoré je nutné v danom termíne doručiť na adresu MŠ – Dedovec 1747, PB alebo poštou na adresu MŠ (prihlášku nájdete priamo v MŠ alebo na web. sídle v sekcií Dokumenty).

Podmienky prijatia detí do MŠ:

• Prednostne sa prijímajú deti, ktoré dovŕšia šesť rokov veku k 31.08.2025, a teda je pre ne predprimárne vzdelávanie povinné a deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (prijaté rozhodnutím o prijatí dieťaťa do MŠ aj prijaté prestupom).
  • Následne sa prijímajú deti, ktoré majú prednostné právo na predprimárne vzdelávanie, to sú deti, ktoré k 31.08.2024 dovŕšia štyri roky.
  • Po prijatí všetkých detí, ktoré majú zákonné právo na prijatie sa prijímajú deti od troch rokov a v prípade nenaplnenej kapacity sa výnimočne prijímajú aj mladšie deti, avšak najskôr od dvoch rokov, ak majú zvládnuté základné hygienické a samoobslužné návyky.
  • Prednostne sa prijímajú deti s trvalým pobytom podľa spádovej oblasti, ktorú určuje platné VZN a na jeho základe sú prijímané deti, ktoré majú zákonné právo na prijatie do MŠ (t.j. deti vo veku štyri – šesť rokov).
  • V prípade detí, ktoré majú prednostné právo na prijatie do MŠ, zákonný zástupca predkladá len jednu žiadosť do spádovej MŠ. V prípade, že takéto dieťa z kapacitných dôvodov nebude prijaté do spádovej MŠ, konkrétna MŠ posúva prihlášku do ostatných MŠ v pôsobnosti mesta.
  • Deti sa prijímajú podľa veku – presný dátum narodenia od najstarších.
  • Detí z jaslí vo veku od troch rokov, ak sú jasle súčasťou MŠ
  • Prednostne sa prijímajú deti, ktoré majú v MŠ prijatého súrodenca.
  • Prednostne sa prijímajú deti, ktoré ešte neboli prijaté v žiadnej MŠ.
  • Deti musia mať osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a je primerane samostatné – nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije sa z pohára, používa wc, umyje si ruky, oblečie si základné časti odevu, obuje sa.
  • Kapacita tried, a teda počet detí, ktoré je do MŠ možné prijať upravuje školský zákon, § 28 ods. 9.
  • Podanie žiadosti spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast musí obsahovať aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa. Zároveň je súčasťou žiadosti Písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o preberaní dokumentácie, kde zákonní zástupcovia dávajú súhlas s preberaním dokumentácie iba jedným zákonným zástupcom.
  • Ak ide o dieťa so zdravotným znevýhodnením, k žiadosti o prijatie dieťaťa sa prikladá vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie (CPP) a odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast. Ak ide o dieťa s nadaním prikladá sa vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie.

Žiadosť musí byť podpísaná oboma zákonnými zástupcami (pokiaľ nejde o ťažko prekonateľnú prekážku) a riadne vyplnená.

O prijatí resp. neprijatí detí do MŠ rozhoduje riaditeľka MŠ do 30.06.2024.